Výroba těsnění

 

 

Pokud máte zájem o atypické těsnění nebo těsnění na míru, napište poptávku na email objednavky@texim.cz . 

 

Od roku 1991 se Texim etabloval jako český výrobce průmyslových těsnění. Naše cesta začala skromnými krůčky jako velkoobchod s gumárenským zbožím, ale s nákupem výsekových lisů jsme rozšířili náš sortiment na širokou škálu plochých těsnění různých typů a materiálů.

Růst a Inovace

V roce 2000 jsme dosáhli významného milníku - přestěhováním do našich vlastních prostor. Tento krok nám umožnil zavést další CNC stroje pro výrobu těsnění, čímž jsme zrychlili a zefektivnili naše procesy. Následující léta přinesla další rozšíření našeho strojového parku, včetně laminátoru samolepicích vrstev a kotoučové řezačky profilů.

Rodinná Firma, Zaměřená na Kvalitu

Jako rodinná firma klademe důraz na kvalitu výrobků a dlouhodobé vztahy s našimi zákazníky. Naše zkušenosti a technologické schopnosti nám umožňují nejen splnit, ale často překonat očekávání našich zákazníků v různých průmyslových odvětvích. Výhodou rodinné firmy je i rychlost výroby, kdy na základě požadavku zákazníka jsme schopni vyrobit těsnění do druhého dne. 

Naše Závazky

  • Inovace a Kvalita: Neustálé investice do technologií a vývoje pro zajištění nejlepších možných řešení.
  • Zákaznická Spokojenost: Stavíme na pevných vztazích a osobním přístupu, abychom pochopili a splnili specifické potřeby každého klienta.
  • Udržitelnost a Odpovědnost: Jsme si vědomi naší role v průmyslu a snažíme se o ekologickou udržitelnost v našich výrobních procesech.

Vyrábíme od 1 kusu až po tisícové série

U nás se nemusíte bát poptat i jeden kus těsnění. Pokud je to v našich silách, snažíme se vyhovět každému. Jsme zvyklý vyrábět pro zákazníky i prototypová těsnění, aby nasazení do sériové výroby bylo co nejjednodusšší. Pro zákazníky ale umíme vyrobit i mnohatisícové série s pravidelným odběrem. 

 Bohatý sortiment

Převážně vyrábíme těsnění na míru dle výkresů. Jednorázová i sériová výroba. Ale najdete u nás i typizovaná těsnění. Například vodovodní a topenářské těsnění, těsnění přírub a ventilů různých rozměrů, bohaté příslušenství pro vodoinstalace a montáže topení, potřeby pro zahradu, domov i stavebnictví, samolepící těsnění do oken a dveří i těsnící profily pro výrobce oken a dveří i truhláře.

Speciální druhy těsnění

Nechybí bezazbestové těsnící desky jako náhrada azbestových desek, dále korkové, filcové, teflonové PTFE desky,  pryžové těsnící desky s plátnem i bez plátna, olejivzdorné i silikonové desky do 180 °C, pryž odolná pohonným hmotám VITON, ucpávkové šňůry na pumpy, čerpadla, ventily i těsnící šňůry do kamen, kotlů a krbů, speciální průmyslová těsnění a ucpávky pro energetiku, tedy teplárny a elektrárny, strojírenské firmy či chemický průmysl.

Řezání přesných plošných výřezů

Pomocí CNC vyřezávacích plotrů těsnění s pracovní plochou 300 x 155 cm jsme schopni vyřezat různé typy materiálů do tloušťky 20 mm a pěnové materiály do 100 mm ve všech velikostech včetně těch nejmenších. Řezání přesných plošných výřezů do 1500 x 3000 mm se provádí dle vaší výkresové dokumentace či dodaného vzorku. Větší rozměry se vyrábí na segmenty - nejsme tudíž omezeni velikostí pracovní plochy. Těsnění lze vyrobit z těchto materiálů:

  • bezazbestové těsnící desky, náhrada klingeritu
  • pryžové desky, SBR, olejivzdorné NBR, EPDM, Neopren, Silikon, VITON i potravin. pryž
  • desky z expandovaného grafitu
  • teflon PTFE
  • žáruvzdorné izolační desky až do 1200°C
  • plastikorek, filc
  • a další dle požadavku zákazníka

Strojová laminace samolepicí vrstvy a výroba profilových těsnění

Pro zrychlení výroby i produktivity využijte laminaci materiálů různými druhy samolepicích vrstev. Laminujeme  kompaktní i mechové pryže, bezasbestové desky, korek, filc, těsnící papír i měkčené PVC. Desky se laminují do tloušťky 50 mm a role do 20 mm a šířky do 1.700 mm. Profilová těsnění jsou samolepicí i nesamolepicí, z mechových pryží a měkčeného PE v tloušťce 15 mm a šíři do 1.600 mm.

Proč si nechat vyrobit těsnění

Uspoříte čas při montáži i kompletaci výrobku, nevzniknou vám žádné odpady a získáte jakékoliv tvary kusových i sériových těsnění včetně technické podpory. Zboží stačí objednat telefonicky, e-mailem, přes e-shop nebo obchodní zástupce. Zboží je zasíláno poštou nebo přes PPL či GLS do 24 hodin.